07.05.2021
Поділитися: 0
 • Facebook
3453

Логічні ігри для дітей 5-6 і 7-8 років. Як зробити правильний вибір?

Займатися розвитком дитини необхідно буквально з пелюшок. Із самого раннього дитинства малюк намагається пізнавати світ, а батьки мають йому допомагати в цьому – знаходити і пропонувати заняття за віком. Особливо важливо приділити увагу всебічному розвитку в дошкільному періоді, адже саме в цей час можна закласти необхідний фундамент для подальшого успішного навчання в школі і повноцінного життя в соціумі.

Одним із важливих занять є логічні ігри для дітей. Це можуть бути лабіринти, головоломки, конструктори, пазли, онлайн-ігри. Будь-хто з батьків знає, що основною діяльністю у трирічних і трохи старших дітей є гра. Саме в ігровій формі їм значно простіше вчитися аналізувати, порівнювати, встановлювати зв’язки. Завдяки добре розвиненому логічному мисленню майбутній школяр буде успішним у навчанні, навчиться спілкуватися з дорослими й однолітками, зможе розв’язувати життєві задачі.

коли починати розвивати логіку дитини

Розвиток дитячої логіки – коли і з чого починати?

Починати займатися логічним мисленням дитини необхідно з раннього віку, щоб до школи у неї вже була напрацьована певна база знань. Добре розвинена логіка –  це не вроджене вміння, а натренована навичка. Вона дозволяє бути успішним як у навчанні, так і в соціумі.

Розвиток навичок малюка найкраще проходить у формі ігор. Граючи, дитина весело і активно проводить час, їй не нудно, вона знає, що може зупинитися або зробити перерву. При цьому вона запам’ятовує нову інформацію і здобуває нові навички. Логічні ігри допомагають синові чи доньці навчитися відокремлювати головне від другорядного, робити висновки, розв’язувати проблеми, виходити зі складних ситуацій, розуміти, які дії спричиняють ті чи інші наслідки.

Навіщо грати в логічні ігри і в чому їх користь?

Ігри на логіку справляють позитивний вплив на загальний розвиток дитини. В основному їх користь полягає в тому, що вони:

 • є фундаментом для подальшої освіти;
 • розвивають пам’ять, увагу;
 • вчать комунікації і самостійності;
 • покращують сприйняття і обробку інформації;
 • допомагають весело і з користю провести час.

вибираємо логічні ігри для дітей

Дуже важливо добирати ігри за віком дитини. У дитини в 7-8 років значно більше умінь, знань і навичок, тому їй марно грати в те, що ледве-ледве під силу малюкові в 3-4 роки. Також важливо враховувати індивідуальний розвиток дитини і вже накопичені ним знання.

Розвиток логіки дітей у 5-6 років

Логічні головоломки для дітей 5-6 років можуть бути різними. Одними з найбільш популярних і цікавих є:

 • «Знайди зайве» – дитині потрібно вибрати, який предмет, овоч, фрукт зайвий в цьому ряду і дати пояснення.
 • «Знайди пару» – з-поміж великої кількості предметів потрібно знайти пару.
 • «Закінчи фразу» – учаснику гри пропонуються вислови, які він повинен закінчити. Наприклад, «Якщо стіл вище стільця, то стілець ... (нижчий за стіл)», «Якщо лимон кислий, то цукор ... (солодкий)».
 • «Продовж ряд» – дається ряд з геометричними фігурами, а малюкові необхідно продовжити цей ряд, дотримуючись початкової послідовності.
 • «Розподіли по групах» – дитина має розкласти картки за трьома групами. Наприклад, в одній групі овочі і фрукти, в другій –  шкільне приладдя, а в третій – кухонне начиння.

користь ігор на логіку

Логічні ігри для дітей 7-8 років

Старші діти, які ходять у 1-2 клас, можуть виконувати вже більш складні завдання. Вони вже знають букви і числа, геометричні фігури, вміють самостійно читати і писати. Тому краще знайти нові логічні ігри для дітей 7-8 років. Вони не тільки допоможуть розвинути логіку, а й дозволять дізнатися щось нове.

До них можна віднести:

 • «Склади слово» – дитині пропонуються літери, з яких потрібно скласти слово.
 • «Узагальни» – на аркуші паперу написані або намальовані предмети. Потрібно дібрати для них узагальнювальне слово.
 • «Логічний ланцюжок» – гра передбачає низку дій, які дитина повинна виконати послідовно. Наприклад, завдання пояснити, як посмажити яєчню: потрібно увімкнути плиту, поставити сковорідку, розбити яйце.
 • «Протилежності» – пропонується безліч картинок, з яких потрібно вибрати протилежну пару. Наприклад, великий–маленький, високий–низький, солодкий–солоний.
 • «Помилки художника» – у грі необхідно уважно розглянути картинку і вказати, де в зображенні були допущені помилки. Наприклад, потрібно показати на червоне озеро або синє каченя, маленького слона або величезну муху.

У цьому віці можна активно підключати кросворди, ребуси і шаради. Усі ці ігри допомагають дітям не тільки цікаво проводити час, а й розвивати свої інтелектуальні здібності. Разом із логікою можна розвинути пам’ять, увагу, посидючість, навчитися правильно тримати ручку і збагатити свій словниковий запас.